Pn. - Pt. 9-20, Sob. 9-15

             tel. 12 354 99 45

Sekrety kwasu hialuronowegoZapewne choć raz spotkałaś się z kosmetykiem zawierającym kwas hialuronowy. Pewnie słyszałaś, że jest potrzebny, wypełnia zmarszczki i każda z Twoich koleżanek Ci go poleca. Ale co Ty właściwie o nim wiesz?

 

Kwas hialuronowy, co może Cię zaskoczyć, z chemicznego punktu widzenia nie jest kwasem. Daleko mu do znanych: kwasu migdałowego, glikolowego czy mlekowego. Czym zatem jest? To wielocukier, który w kosmetologii występuje w postaci przezroczystej cieczy a do wypełniania zmarszczek używana jest jego żelowa formuła. Jak właściwie działa kwas hialuronowy? Dzięki temu, że posiada zdolność wiązania cząsteczek wody, podany do skóry, zapewnia nam piękną, jędrną i nawilżoną skórę. Co ciekawe, 1g kwasu może związać aż 6l wody! Naturalnie posiadamy go w skórze w bardzo dużej ilości, jednak ta ilość z wiekiem znacznie maleje. Aż połowa kwasu hialuronowego, jaki mamy w organizmie zlokalizowana jest w skórze właściwej oraz w przestrzeni międzykomórkowej. Od 25. do 50. roku życia poziom kwasu hialuronowego spada aż o 50%.

Zanim jednak pobiegniecie do sklepu po kolejny cudowny krem z kwasem hialuronowym ważne, abyście poznały jedną tajemnicę, o której nikt nie chce mówić. Cząsteczka kwasu hialuronowego jest bardzo duża i nałożona bezpośrednio na skórę, w formie kremu lub maseczki, bez żadnego przygotowania i pobudzenia skóry nic nie zdziała. Pozostaje na skórze, nie wnika w nią a "działanie przeciwzmarszczkowe" to tylko złudzenie optyczne, ponieważ cząsteczka kwasu hialuronowego odbija światło. Stety i niestety bariera jaką stanowi nasza skóra jest tak duża, że spore cząsteczki kwasu hialuronowego nie przenikną przez nią. Oczywiście wiele firm wprowadza coraz to nowsze technologie, stosuje bufory poprawiające przenikanie kwasu, ale nadal efekt ten jest dość słaby. Inaczej przenikałyby również wszelkie zanieczyszczenia czy bakterie. Moja rada jest taka: w domu stosujcie kremy na inne niedoskonałości cery a na zabiegi z kwasem hialuronowym przychodźcie do salonu.

Tylko tutaj możemy za pomocą choćby mezoterapii bezigłowej rozszczelnić połączenia międzykomórkowe tak, aby aktywny kwas hialuronowy z ampułek mógł wniknąć w głąb skóry a nie tylko zostać na jej powierzchni.

Najskuteczniejszą formą wprowadzania kwasu hialuronowego jest oczywiście mezoterapia igłowa, czyli wstrzykiwanie go w skórę. Zabieg tylko z pozoru wydaje się nieprzyjemny i bolesny. Tak naprawdę dzięki znieczuleniu redukujemy dyskomfort niemal do zera, a efekt po zabiegu jest wart wszelkich niedogodności w jego trakcie. Skóra niemal natychmiast jest odżywiona, nawilżona, jędrna a drobne zmarszczki zostają wypełnione. Pamiętajcie! Kwas hialuronowy, którego używa się do zabiegów mezoterapii igłowej to nie ten sam kwas, którym np. wypełnia się usta! To bardzo częsty błąd. Kwas hialuronowy w mezoterapii igłowej ma za zadanie stymulować skórę do regeneracji, odmładzać ją poprzez intensywne nawilżenie i ujędrnienie. Kolejnym niebywałym plusem mezoterapii igłowej jest to, że efekty widoczne od razu utrzymują się do kilku miesięcy. Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego i tutaj zalecana jest seria, ale uwierzcie, będziecie zachwycone.

Kwas hialuronowy jest zgodny z chemiczną budową komórek człowiek, co sprawia, że powikłania po jego zastosowaniu w formie uczuleń, podrażnień czy zaczerwienień nie ma. Nie zaleca się stosowania go w trakcie ciąży, podczas karmienia piersią, w trakcie trwania infekcji oraz w przypadku chorób autoimmunologicznych.

I co teraz zrobić z tą półką w łazience uginającą się od kosmetyków z kwasem hialuronowym? Raz na 2-3 tygodnie zrób sobie odpowiednio dobrany do potrzeb skóry peeling (ja zawsze polecam te mniej inwazyjne czyli enzymatyczny i drobnoziarnisty) i nałóż maskę lub sporą ilość kremu z kwasem hialuronowym, zostaw na 20 minut, zmyj ciepłą wodą i nałóż krem.

Ps. Osoby z cerą trądzikową również powinny stosować kwas hialuronowy ponieważ odpowiedni poziom nawilżenia skóry w znacznym stopniu wpływa na redukcję zmian trądzikowych, ale o tym szczegółowo innym razem :-)

 

 

Twoje Day Spa - Twoja przyjemność po naszej stronie!

Twoje Day Spa

Ul. Przemysłowa 4/467 (Garden Residence) 
30-701 Kraków

Tel: (12) 354 99 45
e-mail: biuro@twojedayspa.pl

   Pn. - Pt. 9-20, Sob. 9-15

 

  Dowiedz się jak do
nas dojechać!